Viete, ako vybrať tie správne detské plienky?

Viete, ako vybrať tie správne detské plienky?

Výber správnych plienok je dôležitým rozhodnutím každého čerstvého rodiča. Nielen, že detské plienky zohrávajú kľúčovú úlohu pri udržiavaní čistoty a pohodlia vášho dieťaťa, ale môžu tiež ovplyvniť váš rozpočet a životné prostredie. S toľkými dostupnými možnosťami môže byť zdrvujúce určiť, ktorá plienka je pre vaše dieťa tou najlepšou voľbou. V tomto článku vám zhrnieme niekoľko kľúčových faktorov, ktoré treba zvážiť pri výbere detských plienok. 

Veľkosť a strih

Jedným z najdôležitejších faktorov, ktoré treba zvážiť pri výbere detskej plienky, je veľkosť a strih. Bábätká rýchlo rastú, preto je dôležité vyberať plienky, ktoré zodpovedajú aktuálnej hmotnosti a veku dieťaťa. Príliš malá plienka bude pre vaše dieťa nepohodlná a môže spôsobiť pretečenie, zatiaľ čo príliš veľká plienka môže byť objemná a náchylná na ovisnutie. Hľadajte plienky s nastaviteľným pásom a nohavičkami, aby ste zaistili pohodlné a bezpečné uchytenie. Ak sa rozhodnete pre látkové plienky, tak výber je jednoduchý. Látkové plienky majú štandardnú veľkosť. O niečo náročnejší výber nastáva pri jednorazových detských plienkach. Pri jednorazových detských plienkach nerozhoduje primárne vek ale hmotnosť novorodenca. Z toho dôvodu sa neodporúča veľké zásobovanie detskými plienkami pred narodením novorodenca. Plienky ideálnej veľkosti sú také, ktoré symetricky sedia zo všetkých strán, spredu i zozadu, nie sú príliš tesné na telíčku a lepiaci pruh je priamo na páse.

Nasiakavosť

Ďalším dôležitým faktorom, ktorý treba zvážiť, je nasiakavosť. Bábätká môžu vystriedať niekoľko plienok denne, preto je dôležité vybrať plienku, ktorá pojme veľa tekutín bez toho, aby bola príliš objemná. Hľadajte plienky s viacerými vrstvami savého materiálu, aby ste zaistili, že vaše dieťa zostane v suchu a pohodlí.

Detské plienky

Bambusové plienky

Detské plienky

Mušelínové plienky

Detské plienky

Flanelové plienky

Materiál

Detské plienky sú vyrobené z rôznych materiálov, vrátane syntetických materiálov, ako je polyester a nylon, ako aj prírodných materiálov, ako je bavlna a bambus. Niektorí rodičia uprednostňujú prírodné materiály, pretože sú šetrnejšie k životnému prostrediu, iní zase syntetické, pretože sú viac savé. Pri výbere materiálu plienok zvážte svoje osobné preferencie a prípadné alergie, ktoré môže mať vaše dieťa.

Cena

Detské plienky môžu byť pre čerstvých rodičov značným výdavkom, preto je dôležité pri výbere značky zvážiť náklady. Aj keď niektoré prémiové značky môžu byť drahšie, môžu byť tiež savejšie a pohodlnejšie pre vaše dieťa. Na druhej strane, generické alebo značkové plienky môžu byť cenovo výhodnejšou možnosťou, ale nemusia ponúkať rovnakú úroveň savosti alebo sedieť ako drahšie značky.

Ekológia

Ak máte obavy o životné prostredie, možno budete chcieť pouvažovať o ekologických plienkach. Tieto plienky sú zvyčajne vyrobené z prírodných materiálov a sú biologicky odbúrateľné, takže sa ľahšie rozkladajú na skládkach. Ekologické plienky môžu byť drahšie, ale môžu byť dobrou voľbou pre ekologicky uvedomelých rodičov.

Kvalitné detské plienky sú základ spokojného dieťaťa

Pri prebaľovaní strávite s vašim drobcom veľa času. Novorodenca budete prebaľovať každé dve hodiny pred každým kŕmením mliekom, a preto chcete mať tieto chvíle, čo najpríjemnejšie. S postupom času sa budú intervaly medzi prebaľovaním meniť a vy spoznáte, kedy je ten správny čas na výmenu detskej plienky. Nie je potrebné prebaľovať dieťatko po každom močení. Plienku, ale kontrolujte každé dve hodiny. Aby ste predišli dráždenie pokožky bábätka, tak plienku vymeňte ihneď po stolici.

Ako ste sa mohli dočítať, tak veľká časť starostlivosti o bábätko je v prebaľovaní a ochrane citlivej detskej pokožky. Teraz určite viete, ktorá detská plienka je tá pravá pre vášho novorodenca. Vyberte si z našej ponuky kvalitných detských plienok a doprajte vášmu dieťaťu komfort, ktorý si zaslúži.